Zestawienie płynów do pielęgnacji soczewek – który wybrać?

Luty 10th, 2014

lecznicze_wody_siarczane

Na pewno nie raz stawaliście przed dylematem, który płyn wybrać, by skutecznie zadbał o Wasze soczewki, niejednokrotnie zastanawialiście się, który z nich najlepiej nawilży noszone przez Was szkła. W zestawieniu tym przedstawiamy kilka wybranych godnych polecenia płynów.

EyeLove Comfort PLUS (dostępny o pojemności 100, 360 oraz 500ml; czas zużycia – 3 miesiące od otwarcia)

Płyn ten dzięki zawartości dodatkowego składnika nawilżającego, tzw.  hialuronianu sodu, zapewnia soczewkom odpowiedni poziom nawilżenia, znacznie poprawiając komfort podczas ich noszenia. EyeLove Comfort PLUS zadba o utrzymanie Twoich soczewek w jak najlepszej jakości przez cały czas ich noszenia, a wszelkie podrażnienia i uczucie suchości oka odejdą w niepamięć. Dzięki zawartości składnika dezynfekującego, tj. biguanidowi poliheksametylenowyemu oraz składnika czyszczącego zwanego poloksamerem, płyn ten można bez obaw stosować w przypadku użytkowania wszystkich miękkich soczewek. Obecność w składzie cytrynianu sodu sprawia, że nie ma konieczności pocierania soczewek w trakcie ich czyszczenia – warto jednak pamiętać, że mechaniczne pocieranie soczewki pozwala usunąć z niej wszelkie zanieczyszczenia. EyeLove Comfort PLUS uważany jest za jeden z najlepszych dostępnych obecnie na rynku płynów do pielęgnacji soczewek kontaktowych.

.

Opti- Free Pure Moist (dostępny o pojemności 90 oraz 300ml; czas zużycia – 6 miesięcy od otwarcia)

Dzięki zawartości specjalistycznej formuły HydraGlyde Moisture Matrix, zapewnia komfort noszenia nawet do 16 godzin; polecany jest zarówno w przypadku użytkowania soczewek starszej generacji, jak również silikonowo-hydrożelowych. Płyn ten skutecznie usuwa wszelkie gromadzące się na powierzchni soczewki utrudniające widzenie osady białkowe. Warto również wspomnieć, że dzięki wykorzystaniu podwójnego systemu dezynfekcji Polyquad i Aldox wraz z EDTA, płyn ten posiada działanie nie tylko grzybobójcze, ale również bakteriobójcze.

.

Zeiss All-In-One Advance ( dostępny o pojemności 360ml; czas zużycia – do 3 miesięcy)
Płyn ten nie tylko nawilża i płucze, ale również dezynfekuje. Zeiss All In One dzięki zawartości aktywnej substancji ActiPro® w najwyższym stopniu usuwa wszelkie gromadzące się podczas noszenia soczewek osady tłuszczowe i białkowe. Płyn ten idealnie sprawdza się w przypadku noszenia soczewek wykonanych z najlepszych jakościowo materiałów, czyli silikonu i hydrożelu.

Decyzję, który płyn wybrać zostawiamy Wam, pamiętajcie jednak, by nie zapominać o codziennej pielęgnacji soczewek kontaktowych – tylko wtedy będą Wam odpowiednio służyć. Korzystanie z najlepszych jakościowo płynów może znacznie przedłużyć czas noszenia szkieł, zapewniając komfort i najlepszą jakość widzenia.

Bezokularow.pl Tylko oryginalne soczewki kontaktowe.Może Ciebie również zainteresować